Vůně, které okouzlí nejen pod stromečkem

Každý parfém se v dnešní době skládá ze směsi vonných esencí, které působí podle své trvanlivosti. Vůně se tak v průběhu dne mění doslova až k nepoznání.

Při výběru vůně je tedy dobré sledovat:

  • Hlavu parfému – vonné extrakty, které během pár minut naprosto vyprchají. Složky Hlavy cítíme v okamžiku aplikace a bezprostředně po ní.
  • Srdce – určuje dominantní charakter vůně. Obsahuje středně prchavé složky a projevuje se pár minut po nanesení.
  • Základ – má nejdelší trvání, až několik hodin. Vychází na povrch po odeznění ostatních vonných složek.

Proto je dobré parfém si nejprve v obchodě nastříkat na papírek. Pokud vůně zaujme, pak lze vůni vyzkoušet na těle – stačí vůni kápnout zespodu na zápěstí nebo předloktí. Parfémy se nemájí nikdy roztírat. Je nutné jen počkat pár minut, až se vůně rozvine. Správnou představu o skutečné vůni parfému lze odhalit až za 15 minut po kápnutí.

Toužíte svou partnerku o Vánocích požádat o roku? Pak vůně Lanvin – Marry me (vezmi si mě) je tím nejkrásnějším řešením.

Parfémy a jejich druhy

Přestože každá vůně je jiná, podle složení je lze řadit do nejrůznějších skupin.

Hlavní skupiny vůní
Levandulové vůně – hlavně pánské lehké a jemné vůně se zaměřením na čistou vůni levandule. Působí svěže a nevtíravě a jsou výbornou volbou pro denní využití.
Fougerové vůně – určené také převážně mužům. Dominantou je vůně dřeva, často se přidává kořeněná složka. Pikantnější kořeněné vůně jsou mnohdy výraznější, a proto se hodí převážně pro společenské akce.
Květinové vůně – tvoří je hlavně dámské parfémy založené na nejrůznějších kombinacích květinových vůní, které mohou být sladké, omamné, ale i živé a svěží. Proto si mezi nimi vyberou i muži, především pak romantičtější typy. Většinou se skvěle hodí pro běžný den.
Citrusové vůně – svěží ovocné vůně provoněné létem a akcí jsou doménou tzv. unisex vůní, jež jsou vhodné jak pro ženy, tak muže.  Výborná volba pro denní nošení, především pak v teplých sezónách.
Chyprové vůně – mísí dřevo a květiny, tudíž mohou působit sladce, tajemně i elegantně. Upřednostňují ji především muži a to zejména pro večerní příležitosti.
Orientální vůně – pro dámy i pány. Kombinují exotické květiny, ovoce, koření i dřeviny. Jsou velmi originální, nabité exotikou, sladké i kořeněné. A hodí se jak do společnosti, tak pro běžný den

Parfém voní déle

Parfémy působí nejdéle, a to nejen na těle, ale i na prádle a oblečení. Přesto jej není vhodné aplikovat přímo na textil, aby nezanechal skvrny.

Parfémová voda vydrží také velmi dlouho, ale vzhledem k tomu, že se již jedná o zředěný koncentrát, lze jej používat na pokožku i na oděv.

Lancome Ô d’Azur - Požitkářská smyslnost zve ke svobodě, je to mlžný opar, který hasí žízeň a jemně laská.

Lancome Ô d’Azur – Požitkářská smyslnost zve ke svobodě, je to mlžný opar, který hasí žízeň a jemně laská.

Toaletní voda dodá každému lehkou svěžest a je určena především k nástřiku na oděv. Na pokožce dlouho nevoní a nástřik je nutné zopakovat zhruba po dvou hodinách.

Kolínská voda – je úplně nejlehčí varianta, která plní efekt především v určitý okamžik. Po velmi krátké době, ale vyprchává.

Jak dlouho je parfém použitelný?

I vůně mají svou expirační dobu. Není-li flakon s používaným parfémem vystaven účinku denního světla a teplotám vyšším než asi 20 °C, vydrží půl roku i déle. Parfém v originálním neotevřeném flakonu pak vydrží i déle než rok.

Escada Absolutely me - nová magická vůně inspirovaná duchem spontánní a nádherné ženy, která žije svou okouzlující fantazií a proměňuje ji ve svůdnou skutečnost.

Escada Absolutely me - nová magická vůně inspirovaná duchem spontánní a nádherné ženy, která žije svou okouzlující fantazií a proměňuje ji ve svůdnou skutečnost.

Problém obvykle nastává, když se změní barva parfému, většinou v tmavší odstín a kolem uzávěru se usazuje pryskyřicový prstenec. V ten moment lze považovat parfém za starý. Nicméně i tak nemusí tratit na své kvalitě.

Podle odborníků dokonce delší dobu otevřený parfém může vonět silněji než parfém nový, protože se z něj odpařilo více vody a zůstal větší poměr vonných esencí.

Stáří parfému pak může charakterizovat i kyselá a pryskyřičná vůně.

Ducati - Vybrat si vůni Ducati znamená oddat se nekonvenčnímu životnímu stylu a jedinečným zážitkům.

Christina Aguilera Royal Desire – pro všechny ženy, jež se chtějí cítit jako královny. Velmi vznešená vůně.

Versace - Vanity - květinová, dřevitá a pižmová vůně.

Versace – Vanity – květinová, dřevitá a pižmová vůně.

Určitě hledáte krásné kojenecké oblečení pro vaše miminko. Dámská móda pro každou pěknou ženu. Hledáte dámské spodní prádlo pro svojí ženu?


Doporučujeme:


Naplň své erotické touhy s ženou z online sex seznamky flirtkontakt.cz. Luxusní vibrátory, které ocení každá i ta nejnáročnější slečna. Kvalitní povlečení za super ceny vám nabízí eshop Levné-ložní-povlečení.cz. Široký výběr erotických parfémů, kde si vybere každý naleznete na adrese sexshop online.cz   Kvalitní a levné vibrátory pro Vaše erotické hrátky.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!